Ви тут:  Головна Події Зустріч за круглим столом із теми «Якісна дошкільна освіта в умовах війни»

Зустріч за круглим столом із теми «Якісна дошкільна освіта в умовах війни»

17 лютого 2023 року команда Педагогічного факультету взяла участь у зустрічі за круглим столом із теми «Якісна дошкільна освіта в умовах війни», яка була проведена представниками управління Державної служби якості освіти у Київській області у змішаному форматі на базі УДУ імені Михайла Драгоманова. Для освітян і науковців нашого факультету, а власне, представників трьох випускових кафедр, що готують майбутніх вихователів ЗДО, вчителів початкової школи та психологів у закладах освіти, ключовими та пріоритетними є питання забезпечення якості освіти, її доступності, безперервності й рівного доступу до навчання для всіх дітей України, особливо в умовах війни. Адже саме дошкільна освіта є фундаментом успішної соціалізації дитини, формування основ самосвідомості, початкового становлення особистості.

Виголошені доповіді учасників зустрічі від нашого факультету декана професора Тараса Олефіренка, заступниці декана і завкафедри початкової освіти професора Олени Матвієнко, завкафедри дошкільної освіти професора Ганни Цвєткової, завкафедри практичної психології професора Олександра Митника були присвячені актуальним проблемам підготовки майбутніх вихователів у воєнний час, викликам сьогодення та перспективам відновлення дошкільної освіти у повоєнний період, психолого-педагогічному супроводу педагогів та дітей дошкільного віку, профілактиці порушень поведінки дошкільнят та засобам забезпечення щасливого дитинства.

круглий стіл ДО УДУ 17.02.23 1

Відкриття заходу проходило за участю в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Віктора Андрущенка та проректора з навчально-методичної роботи Романа Вернидуба. Зі вступним словом до аудиторії звернулась Лілія Кревська, начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області.

У своєму вітальному слові доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України Віктор Андрущенко висловив власні погляди на педагогіку добра і перемоги, наголосив, що радий вітати працівників дошкілля в Університеті, подякував їм за роботу: «Дітей навчати – свята, божественна справа!»

круглий стіл ДО УДУ 17.02.23 1

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська подякувала високоповажному Віктору Андрущенку за співпрацю та можливість проведення освітніх заходів у славетному університеті, який є візитівкою української педагогіки. «Питання якості освітнього процесу нерозривно пов’язані з питаннями безпечного освітнього середовища, забезпечення психологічної стабільності у закладах дошкільної освіти, – зазначила пані Лілія. – І вони є пріоритетними для кожного з нас!» Лілія Богданівна подякувала педагогам, засновникам закладів дошкільної освіти, які багато працюють над створенням безпечних умов навчання. Акцентувала увагу на потребі забезпечення закладів практичними психологами. Адже за їх відсутності відповідна робота проводиться педагогічними працівниками.

круглий стіл ДО УДУ 17.02.23 1

Виголосили свої доповіді учасники заходу: декан педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Тарас Олефіренко презентував тему «Підготовка майбутніх вихователів у воєнний та поствоєнний час: актуальні проблеми та шляхи вирішення»; виступ заступниці декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків Олени Матвієнко був присвячений темі «Дошкільна освіта: виклики сьогодення та перспективи відновлення у повоєнний період»; завідувач кафедри дошкільної освіти Ганна Цвєткова розповіла про «Психолого-педагогічний супровід педагогів та дітей дошкільного віку в умовах війни», завідувач кафедри практичної психології Олександр Митник виступив із доповіддю на тему «Профілактика агресивної поведінки дитини дошкільного віку як система засобів забезпечення щасливого дитинства».

Цікавими і змістовними були виступи шановних доповідачів: Головного спеціаліста відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області Юлії Гузь, яка розповіла про стратегію розвитку закладу дошкільної освіти; заступника начальника управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Київській області Володимира Щасного та провідного інспектора відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Київській області Ігоря Бочарова на тему «Оптимізація системи цивільного захисту закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дій в надзвичайних ситуаціях»; начальника управління освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради Лариси Лахтадир про «Безпечний заклад дошкільної освіти: виклики в умовах війни»; директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Петрик» Петрівської сільської ради Наталії Осадчої на тему «Освітній процес закладу дошкільної освіти в умовах війни (досвід комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу "Петрик" Петрівської сільської ради)», а також керівників органів управління освітою територіальних громад, директорів та методистів закладів дошкільної освіти Київської області.

круглий стіл ДО УДУ 17.02.23 1

У підсумку зустрічі учасники напрацювали шляхи співпраці та партнерства задля розвитку якісної дошкільної освіти в Київській області.

Джерело: https://www.facebook.com/kyivoblsqe/