«Ефективні технології профілактики соціального сирітства»

2  Завідуюча кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти і дитячої творчості Цвєткова Ганна Георгіївна та доцент кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти і дитячої творчості Косенчук Ольга Геннадіївна з 25 по 29 квітня 2017 року прийняли участь в українсько-литовському міжвідомчому семінарі «Ефективні технології профілактики соціального сирітства» в місті Вільнюсі (Литовська Республіка). Заходи проводились під патронатом громадської організації «Відкритий світ молоді».

На семінарі обговорювалися ефективні передові технології роботи з дітьми та сім’ями групи ризику з питань профілактики соціального сирітства; підвищення суспільної значущості діяльності з питань зміцнення сім’ї, захисту прав і законних інтересів дітей.

У семінарі також взяли участь представники служб у справах дітей, центрів соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, поліції, закладів освіти, які забезпечують профілактичну роботу з дітьми і сім’ями групи ризику з питань соціального сирітства в Україні та Литовській Республіці.

image-0-02-05-e01d67140d0788f00fba5e25850002e8028ebe59084625203aca6440de7e837e-VВиступ доктора педагогічних наук, завідувача кафедри педагогіки і1 психології дошкільної освіти та дитячої творчості факультету педагогіки і психології НПУ імені М.П. Драгоманова Цвєткової Ганни Георгіївни «Підготовка студентів педагогічних ВНЗ до професіональної діяльності в системі профілактики соціального сирітства» викликав жвавий інтерес у литовських колег, зокрема Ірени Андрукайтес (сігнатора Акту Незалежності Литви), Ерікаса Друскінаса Директоралитовської громадської організації «Angelu miestelis»

(на фото  перша ліворуч - Ірена Андрукайтес (сігнатор Акту Незалежності Литви), друга ліворуч - Уляна Котлярова Координатор проекту, полковник міліції у відставці, в центрі - завідуюча кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти і дитячої творчості Цвєткова Ганна Георгіївна, перша праворуч - доцент кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти і дитячої творчості Косенчук Ольга Геннадіївна).

Високо оцінила внесок університету НПУ імені М.П. Драгоманова в профілактику соціального сирітства Вілма Шилалєнє Заступник Міністра соціального захисту і праці Литви

( на фото  зліва - завідуюча кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти і дитячої творчості Цвєткова Ганна Георгіївна, в центрі - Вілма Шилалєнє Заступник Міністра соціального захисту і праці Литви, праворуч - доцент кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти і дитячої творчості Косенчук Ольга Геннадіївна).

Цвєткова А.Г. повідомила про ефективні технології підготовки студентів до профілактики соціального сирітства. Акцент у виступі було зроблено наактивній усвідомленій участі студентів педагогічних ВНЗ у доброчинній діяльності та жертовності. Було наголошено на виховній силі доброчинної діяльності, яка полягає в тому, що здійснюючи добрий вчинок, студент вимушений робити активні зусилля, жертвувати своїм часом, долати особистісні лінощі, усвідомлювати трагедійність нашої реальності, виявляти активну громадсько-патріотичну позицію, активно діяти на благо нашої України. Доктор Цвєткова Г.Г. схарактеризувала діяльність кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості під патронатом якої протягом 8 років проходить благодійна Всеукраїнська акція «Дитинство: крок у майбутнє» та яка спрямована на підтримку дітей з патронатних сімей, будинків – інтернатів; розкрила інноваційний науково-педагогічний супровід, який розроблений кафедрою.

Учасники семінару підтвердили, що міцними стрижалями життєдіяльності Патріота, Громадянина, Вченого–педагога є духовність, націєтворчість освіти, педагогіка громадянськості. Саме через гуманістичне світосприйняття збагачується внутрішній світ студента, формується професійна компетентність, гідність громадянина України, створюється інтелігенція незалежної, вільної країни. Майбутній педагог активно бере участь в збереженні та формуванні інтелектуально-духовного генофонду нації.

Server Time: 2017-11-24 05:25:26