СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 023 ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО, ДЕКОРАТИВНЕ МИСТЕЦТВО, РЕСТАВРАЦІЯ

Спеціальність 023 “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація” галузі знань 02 “Культура і мистецтво” спрямована на підготовку сучасних бакалаврів і магістрів образотворчого мистецтва. По завершенню навчання бакалаври отримують кваліфікацію художника-виконавця, вчителя образотворчого мистецтва загальноосвітнього навчального закладу, викладача початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, керівника дитячої художньої студії; магістри – художника, викладача образотворчого мистецтва у вищих навчальних закладах, методиста позашкільного закладу. Також студенти мають можливість обрати додаткову спеціалізацію – “Графічний дизайн” або “Декоративне мистецтво” з відповідною кваліфікацією фахівця з комп’ютерної графіки, дизайнера графічних робіт, художника-оформлювача або художника-прикладника. Навчання можна продовжити в єдиній в Україні аспірантурі та докторантурі за спеціальністю 13.00.02 - теорія та методика навчання образотворчого мистецтва. Спеціальність користується стійким попитом серед абітурієнтів; свідченням її авторитету є навчання іноземних студентів з Китаю, Вірменії, Росії, Туркменістану.

Студентам пропонують ґрунтовні курси академічного живопису і рисунку, композиції, скульптури, декоративного мистецтва, комп’ютерної графіки, теорії й історії образотворчого мистецтва, його науково-природничих основ, герменевтики мистецтва, ознайомлюють з основами художнього конструювання, авторського текстилю, технік графіки, історією і практикою костюма, сучасними графічними технологіями реклами тощо. Практична підготовка передбачає навчальну і виробничу педагогічну практику, щорічну пленерну практику, викладацьку та кураторсько-виставкову практику магістрів. Наставниками студентів є відомі в Україні та за її межами художники-практики – скульптор Олександр Красноголовець, члени Спілки художників України живописці Володимир Труш, Роман Власюк і Володимир Гармата, ілюстратори Катерина Шалварова, Вікторія Карпенко і Ольга Сова, майстер батику та гобелену Любов Плазовська, член Спілки дизайнерів України Любомир Цебенко.

Студенти спеціальності є постійними активними учасниками Міжнародних, Всеукраїнських художніх виставок; мають можливість представляти свої творчі проекти в університетських художній галереї “Лаунж” і арт-просторі “Скло”. Система навчання майбутніх учителів образотворчого мистецтва В НПУ імені М.П.Драгоманова відповідає потребам сучасного ринку праці, орієнтована на навчання студентів за міжнародними освітніми стандартами.

Server Time: 2017-09-20 10:47:45