Декан

Декан факультету педагогіки і психології є дійсний член АПН України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України

Бондар Володимир Іванович

Контакти:
Телефон: 8 (044) 486-58-94
Факс: 8 (044) 486-58-94
Секретар: 8 (044) 486-40-06

Життєвий шлях

Володимир Іванович Бондар – вчений-педагог, доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України, народився
- 22 січня 1936 р. в с.м.т. Нова Володолага Нововодолазького району Харківської області в родині службовців.
- 1944 р. – учень першого класу Бузуківської початкової школи.
- 1951 р. – закінчив Вергунівську семирічну школу Черкаського району Київської області.
- 1951 – 1955 рр. студент Золотоніського педагогічного училища Полтавської області.
- 1955 – 1956 рр. учитель Катеринопільської сш №1 Катеринопільського району Черкаської області.
- 1956 – 1961 рр. – студент Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького. Закінчив з відзнакою педагогічний факультет за спеціальністю учитель-дефектолог спеціальної школи та вчитель 1-4 кл. масової школи.
- 1961 – 1964 рр. – викладач кафедри дефектології КДПІ імені О.М.Горького.
- 1964 – 1967 рр. – аспірант відділу дефектології Науково-дослідного інституту педагогіки УРСР.
- 1969 р. – кандидат педагогічних наук, старший викладач.
- 1973 р. – доцент кафедри педагогіки КДПІ імені О.М. Горького.
- 1973 – 1983 рр. – завідувач кафедри педагогіки Центрального інституту вдосконалення вчителів Міністерства освіти УРСР; нагороджений відзнакою “Отличник просвещения СССР”.
- 1987 р. – присуджено науковий ступінь доктора педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки та методики початкового навчання; нагороджений медаллю А.С. Макаренка.
- 1988 р. – присвоєно вчене звання професора.
- 1992 р. – декан педагогічного факультету; нагороджений відзнакою “Відмінник освіти України”.
- 1994 р. – обрано членом-кореспондентом АПН України.
- 1999 р. – обрано дійсним членом АПН України; член бюро відділення теорії та історії педагогіки АПН України
- 2000 р. – Указом президента України присвоєно почесне звання “Заслужений працівник освіти України”.
- 2001 р. – завідувач кафедри психології та педагогіки; присуджена премія імені В.Вернадського рішенням Ради фонду інтелектуальної співпраці “Україна – ХХІ століття”.
- 2003 р. - нині – директор Інституту педагогіки і психології НПУ імені М.П.Драгоманова.
-2006 р. - присвоєно звання заслуженого професора НПУ імені Драгоманова, нагороджений золотою медаллю "К.Д. Ушинський" АПН України, золотою медаллю "В.Д. Сухомлинський" МОН УКраїни.

-2010 - нагороджений орденом "За заслуги III ступеня" наказом Президента України №10 від 11.01.2010.

- 2010 - нагороджений Відзнакою НАН УКраїни "За професійні здобутки".

- 2011 - нагороджений Почесною грамотою Кабінету  Міністрів України та медаль "Україна" протокол №9 засідання комісії від 21 червня 2011р.

- 2011 - нагороджений медаллю "Григорія Сковороди " НАПН України,  наказ  №34-к від 19 січня 2011р.

-2011- нагороджений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого II ступеня.

-2011- нагороджений орденом Кавалера  "Геродота Гелікарнаського" , за вагомий внесок у розвиток вищої освіти в Україні , посвідчення №39 від 22.02.2011

Наукова діяльність

Володимир Іванович Бондар - автор понад 130 наукових праць, зокрема:
- "Дидактика: ефективні технології навчання студентів",
- "Управлінська діяльність директора школи: дидактичний аспект",
- "Теорія і технологія управління процесом навчання в школі",
- "Дидактика" та інші.

Під керівництвом В.І. Бондаря захищено 40 докторських і кандидатських дисертацій з проблем дидактики, теорії та методики професійної освіти.

Організаційна діяльність.

Володимир Іванович Бондар - вчений-педагог у галузі дидактики й педагогічної освіти.

Під його науковим керівництвом розроблені та впроваджені в практику роботи вищих педагогічних навчальних закладів України галузеві стандарти вищої освіти зі спеціальностей "Початкове навчання", "Дошкільне виховання", модульно-рейтингової технології вивчення дидактики, навчальні посібники з дидактики, теорії та технології управління процесом навчання в школі, написані В.І. Бондарем, широко використовуються у вищих навчальних закладах України.

Server Time: 2017-11-24 05:25:26