Кафедра образотворчого мистецтва

Зав. кафедри: Шевнюк Олена Леонідівна,

професор, доктор педагогічних наук

Контакти: (044) 486-41-40

Кафедра здійснює підготовку студентів заосвітньо-кваліфікаційними рівнями „бакалавр”, “спеціаліст”, “магістр” за спеціальністю 6-8.020205 - Образотворче мистецтво (галузь – Мистецтво) з присвоєнням кваліфікації “Художник (за видами образотворчого мистецтва. Вчитель (на рівні спеціаліста) або викладач (на рівні магістра) образотворчого мистецтва”, а також аспірантів і докторантів за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика навчання образотворчого мистецтва.

Художня освіта в стінах педагогічного університету значно розширює можливості фахівця мистецького профілю. Вивчення спеціальних дисциплін – психології, педагогіки, різноманітних методик навчання образотворчого мистецтва, арт-терапії – дозволяє молодому митцю впевнено почуватись на сучасному ринку праці. Фахова психолого педагогічна освіта суттєво розширює спектр можливостей працевлаштування, при тому що ніяким чином не зменшено обсяг спеціальної мистецької підготовки. Навчальний план спеціальності «Образотворче мистецтво» передбачає вивчення таких дисциплін, як рисунок, живопис, композиція, скульптура, художня кераміка, декоративно-прикладне мистецтво, комп’ютерна графіка, кольорознавство, пластична анатомія, прикладна графіка, практикум з історичного костюма, історія образотворчого мистецтва тощо.

При кафедрі працюють класи малюнку, живопису, композиції, пластичної анатомії, майстерня скульптури та кераміки, лабораторія декоративно-прикладного мистецтва, діє постійна виставка студентських робіт. Медіа обладнання лекційних аудиторій дозволяє здійснювати віртуальні екскурсії в світ історії мистецтва. У комп’ютерних класах створено умови для опанувати сучасними програмами з графічного та фотодизайну.

Кафедру образотворчого мистецтва як відокремлений підрозділ засновано 28 квітня 2005 року наказом №132 ректора НПУ імені М.П.Драгоманова академіка В.П.Андрущенка.До цього моменту викладачі кафедри майже два десятиліття працювали в складі кафедри початкового навчання. Фундатором кафедри по праву вважається професор М.А.Кириченко, відомий український  художник-графік, засновник вітчизняної наукової школи методики навчання образотворчого мистецтва, автор навчальних посібників для ВНЗ «Перспективне малювання в школі» (1966), «Основи образотворчої грамоти» (1982) та підручників для загальноосвітньої школи «Образотворче мистецтво» (1-3 класи).

На сучасному етапі розвитку кафедри українські та іноземні студенти отримують освіту в класі живопису (керівники член Спілки художників України Труш В.І., учень В.Зарецького, і старший викладач Гармата В.М., асистент – Сова О.С.), класі малюнку (керівник член Спілки дизайнерів України Цебенко Л.І.), класі скульптури і художньої кераміки (керівник відомий український скульптор-монументаліст доцент Красноголовець О.С.), класі декоративно-прикладного мистецтва (керівник член Спілки художників України доцент Плазовська Л.В., асистент - Соломко І.П.), класі композиції (керівники старший викладач Шалварова К.С., викладач Карпенко В.І.), класі графіки (керівник заслужений діяч культури доцент НАОМА Кириченко Ів.М.), класі комп’ютерної графіки (керівник Власюк Р.Я.).

Кафедра образотворчого мистецтва є лідером на Україні в науково-методичному забезпеченні інноваційних методик навчання образотворчого мистецтва в системі неперервної освіти на різних її рівнях. Її надбанням стала перша вітчизняна наукова школа з теорії та методики навчання образотворчого мистецтва, очолювана доктором педагогічних наук, професором Шевнюк О.Л.

У доробку кафедри понад 95 наукових і навчально-методичних праць, серед яких вперше видані на Україні навчальні посібники з грифом МОН України:

·  Кириченко М. Український народний декоративний розпис. – К., 2006

·  Шевнюк О.Л. Культурологія. – К., 2007

·  Красноголовець О.С. Основи скульптури. – К., 2008.

·  Шевнюк О.Л. Історія костюма. – К., 2009.

.  Плазовська Л.В. Декоративно-прикладне мистецтво в практиці вчителя образотворчого мистецтва. – К.,2010

Також на кафедрі виходить з друку щорічний збірник методичних рекомендацій з навчання образотворчого мистетцва у ВНЗ/

Кафедра веде активну музейно-виставкову роботу, щорічно організуючи музейні екскурсії, серед яких –“Марафон на Терещенківській” (музей російського мистецтва, музей Варвари і Богдана Ханенків), “День музеїв” (заповідник “Софія Київська”), “Скарби України” (Національний художній музей України), а також бере участь у проектах Пінчук арт-центра, Центру візуального мистецтва, Гоголь-феста.

Викладачами і студентами кафедри постійно організуються майстер-класи видатних митців України – живописця Ів. Марчука, скульптора В.Щура, мозаїчиста Л.Тоцького, а також традиційної української ляльки-мотанки.

Творчі досягнення викладачів і студентів кафедри презентуються через активну виставкову діяльність: щорічно проводяться виставки дипломних робіт випускників кафедри, освітні виставки, зокрема, творів художників сім’ї Рерихів, виставки творчих робіт студентів,

серед яких - виставка авторської фотографії, постмодерністських парафразів «Гра з вічністю», академічного живопису «Творчість молодих», до 175-річного ювілею НПУ імені М.Драгоманова тощо.

Важливими етапами виставкової діяльності кафедри стали ПершаВсеукраїнська виставка творчості студентів «Арт-дебют», відкрита для киян і гостей міста 2006 року в Центральній науковій бібліотеці імені В.Вернадського,та Друга Всеукраїнська виставка творів студентів, відкрита в Музеї Гетьманства протягом листопада-грудня 2010 року. Обиві виставки отримали схвальну пресу і відгуки спеціалістів, гідно презентувавши рівень креативних пошуків студентів - художників.alt alt

Контактна інформація:

Адреса:
м.Київ, вул. Тургенівська, 8/14,
10 поверх, ауд.10-12
(м.Вокзальна, м.Університет, в районі Цирку)

Server Time: 2017-09-20 11:03:03