Ви тут:  Головна Події Студенти першого року навчання Педагогічного факультету на екскурсії у давнє місто Переяслав

Неймовірна, багатогранна, захоплива й драматична історія нашої держави спонукає нас, українців, до самовдосконалення та подальшого пізнання цікавих і важливих фактів багатої української культури. Так, 30 вересня 2022 року, напередодні професійного свята – Дня працівників освіти, студенти педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова вирушили у пізнавальну подорож до Переяслава.

Переяслав 30.09.22 1

Українське місто Переяслав, засноване у Х столітті, є одним із найдавніших міст Київської Русі. Саме із Переяславом пов’язують першу згадку про Україну в літописі 1187 року. А на сьогодні цей районний центр Київської області є містом музеїв. Тут їх понад 20, в числі яких – єдиний у Європі музей кобзарства, музей «Заповіта» Т.Г. Шевченка (розміщений в домі, де поет написав цей твір), меморіальний музей-колегіум Г.С. Сковороди, музей народного одягу. Ну й, звичайно ж, найцікавіший – музей під відкритим небом – Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», який є суперником київського Пирогово. До заповідника належать понад 370 пам'яток історії та архітектури, а також тематичні музеї. У фондах останніх зберігаються рідкісні експонати, а також колекції, що мають світове значення. Це храми, млини, предмети трипільської культури, скіфських часів, доби козацтва тощо.

Переяслав ПО 30.09.22 11

Ця екскурсія є логічним продовженням розпочатої торік серії пізнавальних подорожей Україною задля реалізації освітньо-виховного культурологічного проєкту для студентів першого курсу «Україна – це моя Батьківщина». Проєкт має на меті допомогти майбутнім фахівцям, учителям, вихователям, практичним психологам та художникам долучитись до набуття світоглядних знань про українську історію, діалог культур та проблеми міжкультурної комунікації в сучасному світі.

Переяслав 30.09.22 1

Ініціатива студентів була повною мірою підтримана ректором університету академіком Віктором Петровичем Андрущенком, який сприяв організації екскурсії для здобувачів першого року навчання. Разом із проректором із наукової роботи Григорієм Мирославовичем Торбіним, головою Первинної профспілкової організації студентів НПУ імені М. П. Драгоманова Станіславом Григоровичем Цибіним, начальником Навчально-методичного центру Іриною Сергіївною Маркусь, керівницею Центру молодіжної політики та соціальних комунікацій Тамілою Валентинівною Новіцькою, прессекретарем служби ректорату та керівницею піар-служби університету Тетяною Юріївною Урись і, звичайно ж, нашим деканом Тарасом Олексійовичем Олефіренком, його заступниками Оленою Валеріївною Матвієнко та Іриною Миколаївною Шапошніковою, заввіділення Мар'яною Степанівною Севастюк, головою профбюро Людмилою Ігорівною Себало, академічними та студентськими кураторами – наша дружна команда вирушила до славного міста Переяслава.

Переяслав 30.09.22 1

Дорога була швидкою, легкою, сповненою спілкування, адже в автобусі всі разом співали прекрасні українські пісні. Учасники подорожі мали можливість побувати у двох музеях, здійснивши дві зупинки, а саме:

1 зупинкаМузей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, що захоплює своїм історичним та колоритним багатством, там ми мали можливість повернутись до тих часів, коли замість "Бетонних джунглів" люди жили у маленьких побілених хатинках із солом'яним дахом.

2 зупинкаМеморіальний музей Григорія Сковороди, який вміщує надзвичайну кількість унікальних експозицій з часів за яких творив геніальний філософ Г. Сковорода. Це дозволило нам відчути всі особливості тодішнього навчання та такий нелегкий життєвий шлях самого поета.

Переяслав 30.09.22 1

Проведення тімбілдінгу на свіжому повітрі студенткою спеціальності Початкова освіта сприяло ще більшій гармонізації атмосфери спілкування, посиленню почуття згуртованості та дружності, формуванню відчуття «ми». У цей яскравий сонячний день драгоманівці змогли насолодитися красою природи рідного краю та надбаннями української історії та культури. Відео у TikTok (↓)

Переяслав 30.09.22 1

Приємною та цілком заслуженою несподіванкою стало вручення ректором Віктором Петровичем Андрущенком нагород – Почесних медалей «185 років НПУ імені М. П. Драгоманова» нашим колегам професору Олені Валеріївні Матвієнко, заступнику декана з науки та міжнародних зв'язків, завкафедри педагогіки та методики початкового навчання, за сумлінне виконання професійних обов'язків та з нагоди Дня працівників освіти України та організоторові подорожі Людмилі Миколаївні Поповій, доценту кафедри педагогіки та методики начання української й іноземних мов, за сумлінну працю і вагомий внесок у педагогічну освіту з підготовки висококваліфікованих фахівців та з нагоди дня народження.

Переяслав 30.09.22 1

Ректор університету академік Віктор Петрович Андрущенко відзначив директора Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексія Михайловича Лукашевича Почесною медаллю «185 років НПУ імені М. П. Драгоманова» за натхненну працю та просвітницьку роботу, за досягнення успіхів в умовах відродження і розвитку національної історико-культурної спадщини України та з нагоди Дня працівника освіти, яку вручив його представникові декан професор Тарас Олексійович Олефіренко.

Переяслав 30.09.22 1

Щиро дякуємо за сприяння нашим старшим наставникам, керівництву нашого факультету й університету – ректорові академіку Віктору Петровичу Андрущенку, деканові професору Тарасу Олексійовичу Олефіренку, голові студентської профспілкової організації університету Станіславу Григоровичу Цибіну, а також заступникам декана, завідувачам кафедр, академічним кураторам та всім, хто приєднався до поїздки, зокрема Студпарламенту педагогічного факультету за допомогу в організації заходу!

І, безперечно, ми сердечно дякуємо нашим Захисникам та Захисницям за можливість ЖИТИ, співати, подорожувати!

Упевнені, що після перемоги обов'язково вирушимо ще у безліч мандрівок усією нашою великою і дружною ПФ-родиною.