Ви тут:  Головна Події Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до магії петриківського розпису

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до магії петриківського розпису

Петриківський розпис – славетна спадщина українського мистецтва – знайшов своїх продовжувачів і прихильників у нашому університеті. Галерея гуманітарного корпусу ЛАУНЖ гостинно відкрила двері для персональної виставки третьокурсниці кафедри образотворчого мистецтва Факультету педагогіки і психології Ірини Петрик.

26.02.20 2 26.02.20 3 26.02.20 5 26.02.20 7

Вона є спадкоємницею і вихованкою відомої майстрині петриківського розпису  Пелагеї Глущенко, заслуженого майстра народної творчості України. Ірина з дитинства увібрала в себе магію вишуканих візерунків народних рушників, які щедро вишивала її бабуся; у шкільні роки із захопленням наполегливо відтворювала особливі рухи і дотики пензлю відомих майстрів петриківського живопису. За час навчання в університеті вона створила численні композиції, де традиційні мотиви тісно переплелися з їх сучасним осмисленням. Візерунки юної майстрині наповнені сонцем – у них є щось наївне, чисте й чарівне, родом із дитинства.

26.02.20 6 26.02.20 4

Куратор мистецького проєкту виставки магістр кафедри образотворчого мистецтва Анна Шовкопляс представила найкращі роботи молодої художниці. На відкритті також прозвучали теплі слова на адресу Ірини від її шкільних педагогів, університетських викладачів, друзів і прихильників творчості. Емоційну атмосферу вечора підтримали народні мелодії у виконанні тріо бандуристок факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського.

Родзинкою виставки став майстер-клас Ірини Петрик, під час якого всі бажаючі змогли спробувати виконати основні елементи петриківського розпису.

Виставка триватиме з 26 лютого по 15 березня 2020 року.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до магії петриківського розпису. Українським традиціям – жити!

Кафедра образотворчого мистецтва

26.02.20 2