Ви тут:  Головна Події Студенти Педагогічного на мистецькому заході Маріупольського театру «Я, війна і театр» у Національному музеї літератури України

У Міжнародний день театру 27 березня 2023 року студенти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова у супроводі доцента кафедри педагогічної інноватики Віри Андріївни Топіхи взяли участь у мистецькому заході, що відбувся в Національному музеї літератури України у формі благодійної акції «Я, театр і війна» на підтримку незалежного маріупольського театру авторської п’єси “Conception” (режисер Олексій Гнатюк), на якій було представлену поетично-театралізовану виставу «Тримаємось разом».

Акція проводилась спільно з Департаментом культури маріупольської міської ради та Департаментом культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради та її директоркою Діаною Тримою. До заходу також долучилась відома сучасна драматургиня Ніна Захоженко – авторка серії драматичних новел про життя цивільних українців під час війни.

Театр авторської п'єси "Conception" із міста Маріуполь – це театр якому вдалося вирватися з окупації і подолати багато кілометрів для того, щоб знову зібратися разом, відродити культуру свого міста, зруйнованого але нескореного, презентувати нам свою акторську майстерність та репертуар. Театр почав свій шлях 2019-го року у рідному місті. Молодий театр брав участь у багатьох масштабних заходах свого міста, а згодом підкорив всеукраїнську та міжнародну сцену. Зараз акторів радісно зустрічають на всіх великих сценах України.

За допомогою художнього слова актори театру розповідають глядачеві про сучасні реалії українського народу під час війни та його незламність. «Тримаємось разом» – це вірші, обпалені війною, які глибоко торкаються струн людської душі, викликають сльози, гнів, біль і в той же час дарують розраду, вселяють віру і надію в нашу Перемогу.

Дякуємо колективу Національного музею літератури України за можливість долучитися до благодійної акції, а її учасникам за цілий вир неймовірних емоцій, що зворушили усіх присутніх своєю щирістю.

«З азовської сталі кується меч, що нищить будь-якого ворога»! Усе буде Україна!

музей пф 27.03.23